Átok vagy Áldás?

Kérlek, vedd figyelembe

Egy hölgy nemrégiben megkeresett azzal, hogy szeretne bizalmasan kérdezni a gyógyulásról, majd leírta, hogy mi a saját betegsége. Fontos megemlítenem, hogy párhuzamosan egy másik blogger társamat is megkereste ugyanazzal, amivel engem is. Hozzá már közelebb áll a hölgy betegsége, hiszen ugyanazt élik át, vagy még sem? Lehet két egyforma szervezet? Nem. Hasonló van csupán. Hasonló küzdelmek, hasonló csaták, és vívódások. 

Az esetemben és a hölgy esetében két betegség nem egy és ugyanaz.

Ahogyan két egyforma GBS/CIDP-s beteg sincs. Ha még azonos lenne a betegség melyet átéltünk volna, szívesen adok tanácsot, vagy nyilvánítok véleményt, amennyiben ezt kéri valaki.

Ellenben két különböző betegségnél nem tisztem eldönteni, hogy az élete folyamán hozott döntések jók vagy rosszak. Nem tisztem beleszólni a másik életébe, a másik által képviselt betegségbe. Ahogyan a GBS/CIDP-s betegek sem fognak egy cukorbetegtől elfogadni tanácsot, vagy véleményt, hiszen teljesen más a két betegség.

Egy-két dolog, amik felmerültek a levelezés során…

 

Idegrendszer regenerálódása:

Az idegrendszer támogató vitamin a B vitamin. Mi akik a GBS/CIDP-t átéltük mindannyian szedtünk és a mai napig szedünk B vitamint. Ezt kiegészítjük C vitaminnal, és D vitaminnal. Mindenesetre A-tól Z-ig az összes vitamint kár beszedned. Ezen belül is, mi egymást közt sem követeljük a másiktól, hogy csak az xy cég által forgalmazott B vitamint szed. Hiszen nem mindenkinek egyforma a pénztárcája, így nem az én tisztem ezt eldönteni, ki melyik cég B vitaminját vásárolja meg magának. Egy biztos, a B vitamin az idegrendszert támogat.

Mikor én saját magam feküdtem az intenzíven orvos szájából hangzott el, hogy ha maga az idegsejt, vagyis az axon sérül, akkor annak a regenerálódási ideje naponta 1 milliméter. Hiába akarom ezt gyorsítani, akkor se fog többet előre haladni. A másik, hogy közel se biztos, hogy helyre jön az idegsejt, mert ha éppen elhalt, akkor aztán azt semmi sem fogja feltámasztani. Éppen ezért van, hogy egy-egy idegsejt átveszi az elhalt idegek működési funkcióját, ezáltal pedig többet vállalnak. Így jobban is fáradnak. Ugyanúgy az izmoknál. Ami elsorvadt izom, az ott megszűnik, de a mellette lévők átveszik annak az egynek a feladatait, és így dupla annyit dolgoznak. Tehát jobban is fáradhatnak.

 

Autoimmun betegségek nem léteznek:

Az autoimmun betegségek elnevezés egy gyűjtő név. Ez alatt a gyűjtő név alatt fut több ezer olyan betegség, melyet ide soroltak. Mely az immunrendszered ellen dolgozik. A levélben a hölgy megemlíti, hogy egyre több orvos mondja azt, hogy az autoimmun betegségek nem léteznek. Rákérdezve pedig az is kiderül, hogy azok az orvosok állítják ezeket, akik nem a “hagyományos orvoslásban” hisznek.

Hogy miért éppen autoimmun betegségek lett a gyűjtő nevük akkor érdemes rajta elgondolkodni, ha azon is napi szinten agyalunk, hogy a kanál miért kanál és amúgy a kenyér miért lett kenyér.

Az én véleményem, hogy minden betegségre vannak szakosodott orvosok. Jómagam is elmentem még 2015-ben egy természetgyógyászhoz, és csak azért, mert felhívva nem kellett elmagyaráznom mi is az a Guillain-Barré Szindróma, ugyanis tudta! Megtörtént a bemérés, elolvasta a zárójelentéseim, majd meghallgatta mit éltem át, és közölte, hogy tegyem össze a két kezem akkor is, ha egy centit se fogok javulni, ugyanis maradhattam volna kerekesszékben is. Ő ugyanis előtte a nyugati orvoslás területén dolgozott, és nem egy ilyen beteggel találkozott, mint én vagyok. Egy idő után tért át a keleti orvoslásra, és számomra attól volt hiteles, hogy nem akart semmiféle ilyen-olyan készítményt rám tukmálni csak azért, hogy fogyasszak, mert tudta, hogy totálisan és teljesen felesleges.

Elmondta azt is, hogy a szervezetemet ettől független meg lehet tisztítani, és lehet az immunrendszert erősítenem készítményekkel, mint ahogy írtam is pl. vitamin. Azonban ennyi és nem több.

Jómagam olyan szakembertől fogadok el bármiféle tanácsot, véleményt, aki tisztában van az adott autoimmun betegséggel, a kutatásokkal, és nemcsak a nagy könyvet fújja kívülről, hanem a való világban nemcsak néz, hanem lát is. Meglátja, hogy lehet közel se úgy van, ahogy azt anno megtanulták, hiszen ahány szervezet annyiféle ember. Mindenkire más fog hatni, és másképp.

 

Tőlünk tanulják a betegséget, hiszen nem ismerik:

A Guillain-Barré Szindrómát már 1859-ben is ismerték, 1916-ban írták le. Tehát úgy hiszem eléggé ismertnek kellene lennie az évek alatt, és az egyéb kutatásokat érintve. Az, hogy nálunk egy orvos mennyire akar fejlődni a maga szakterületén, vagy más szakcsoportokban a saját döntése. Attól, mert valaki nem ismer fel egy betegséget, még nem jelenti azt, hogy ne tudna segíteni a páciensnek. Hiszen vannak neves orvosaink, szakorvosaink, akiknek az adott szakmában nevük van, mindenki ismeri őket és nem véletlen. Tehát, ha esetleg valaki nem tudja biztosan milyen talajra lépett, akkor talán kérjen segítséget a saját szakmájában. Az, hogy az egyre inkább gyorsuló világban milyen betegségek lépnek fel, mi mivel találkozik, és minek milyen hatásai vannak, valóban azt látom, hogy kutatják.

 

Vannak kezelések, melyek sok embernek ugyanúgy jók:

Minden egyes betegségre megvannak a megfelelő kezelések, melyeket jobb esetben meg is kapnak a betegek. Ettől független pedig vannak a “csodaszerek” és a “csodadiéták”, meg mindenféle egyéb, ami a keleti orvosláshoz, vagyis az alternatív orvosláshoz tartozik.

Azt értse meg mindenki, hogy az emberi szervezet egyedi. Nincs két egyforma emberi szervezet, ezáltal mindegy, hogy a nyugati vagy a keleti orvoslást nézem, a különböző kezelésekre, vagy “csodaszerekre” minden szervezet másképp fog reagálni.

GBS/CIDP esetén a kezelések: plazmaferezis, IVIG, szteroid.

Van, aki már 2 plazmaferezis után jól reagál a kezelésre, és a javulás elindul. Nálam mind a három kezelés kellett ahhoz, hogy végül áthelyezzenek a rehabilitációs intézetbe. Hiába két GBS/CIDP-s beteg, mégis maga a betegség is másképp és más mértékekben érinti a szervezetünket, és a gyógyulás se lesz egyforma.

Kétlem, hogy ez más betegségnél ne így lenne.

Attól, mert Kis Pistának bevált az xy csodaszer, még közel sem jelenti azt, hogy Neked is be fog válni, és te is jól leszel attól, már ha egyébként Kis Pista attól lett jól…

 

Ismerkedés, eszmecsere, döntés véleményezés:

Mindenkinek aki megkeres a közösségi oldalamon szoktam válaszolni tudásomnak megfelelően. Azonban ha nem egy és ugyanaz a diagnosztizált betegség, akkor ahogyan eddig se, úgy a továbbiakban sem kívánok más betegségről eszmecserét folytatni, hiszen nem azt éltem át. Nem vagyok benne. Nem tapasztaltam. Arról alkotok véleményt, arról írok, amit én magam megtapasztaltam. Az, hogy a saját életedben hogyan döntöttél nem tisztem elbírálni. Jól vagy rosszul az élet válaszolni fog rá. Leírod, meghallgatlak, elolvaslak. Támogatlak, motivállak. Azonban ne kérd, hogy egy általam nem ismert betegségben majd véleményt fogok alkotni, vagy az életed döntését fogom kritizálni, esetleg megtámogatni.

 

Úgy ajánlott egy lány, hogy keresselek meg itt…

Köszönöm szépen, ha valaki úgy gondolja, hogy tudok a másiknak segíteni, azonban rá is érvényes az eggyel feletti rész: amit nem tapasztaltam, ahhoz nem “értek”.

 

Köszönöm szépen!

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Ha tetszett a bejegyzés oszd meg ismerőseiddel is!

Blogom mellett kövesd saját facebook oldalam, melyre napi szinten publikálok!

 

 

Amennyiben kérdésed van, véleményed van a cikkről, oszd meg velem! 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!