Az elmúlt egy hétben egy nemzetközi konferenciára készültem, amely előestéjén meghívást kaptam egy szűkebb (40 fő) társaság megbeszélésére, s ahol lehetőségem volt egy-két mondatot szólnom a magyar helyzetünkről. Másnap a konferencia első napján jómagam is részt vettem.
Manapság jól levédjük különböző kombinációkkal telefonjainkat, így ha netán bármi történne velünk, nem feltétlen férnek hozzá egy-egy hozzátartozónk telefonszámához. Ha netán valamilyen láthatatlan betegségünk van, egy rosszullét esetén nem biztos, hogy el tudjuk mondani. Azon túl, hogy a mostani konferencia Budapesten volt megtartva, volt már rá példa, hogy külföldre utaztam előadást tartani, vagy csak épp nyaralni.
Szerencsére komolyabb probléma sosem volt az utazásaim során, ellenben az akut betegség lefolyás alatt, mikor a második számú kórházban a kezelő orvosom bejött és közölte, hogy ismételten el kell végezni ott és akkor a lumbál funkciót, annyit kértem, hogy értesítsék anyukámat. Az orvos elkérte a telefonszámot, én meg annyit mondtam a félig meddig nullás arcmimikámmal, hogy az asztalon lévő tükör hátuljára van felírva. Mennyivel jobb lett volna, ha a karomon lát egy karkötőt, mely a hozzátartozóm számát tartalmazza.
Zsófival készített interjúm során most megtudhatjátok.
Honnan jött az ötlet, hogy a már megszokott neves karkötőket más nézőpontból közelítsd meg és nevek helyett telefonszámok szerepeljenek a gyermekek csuklóján?
Amikor második gyermekem el kezdett járni és láttam, hogy sokkal bátrabb és vakmerőbb, mint a kisfiam volt ilyen korában, rögtön elkezdtem aggódni. Mivel az aggódással semmire sem mentem, megoldást kerestem. Sajnos nem találtam valóban kényelmes lehetőséget, amit a gyerekeim is szívesen hordtak volna, így kitaláltam én egyet. Így született meg a Callkötő.
Családban – baráti körben volt már rá példa, hogy a karkötő segített?
Megrendelői visszajelzés érkezett már arról, hogy jól „szerepelt” a Callkötő. Egy kislány keveredett el egy nagy bevásárló központban. Csak a csuklóját kellett megmutatnia a pénztáros néninek, aki máris hívta az anyukáját. El sem tudjuk képzelni, milyen hatalmas kapaszkodó ez egy kétségbeesett gyereknek.
Milyen visszajelzések érkeznek a megrendelőidtől? A gyerekek hogyan fogadják a telefonszámos karkötőket? Hogy látod, mennyire értik meg lényegüket?
Nagyon boldog vagyok és örömmel tölt el a rengeteg pozitív visszajelzés. Általában az elkészülés és postázás gyorsaságát, a színválasztékot és a strapabíróságot szokták dicsérni. A gyerekek pedig nagyon szívesen hordják, hiszen ők választhatják ki, milyen színkombinációt viselnének szívesen. Jelenleg harmincháromféle gyöngy áll rendelkezésükre. Amikor vásárban fűzök, vagy ovikba / iskolákba hívnak, annyira jó látni a csillogó szemeket, amikor a csuklójukra húzzák és simogatják, mint egy kincset. Volt olyan visszajelzés is, hogy abban is akartak otthon aludni a gyerekek.
Körülbelül három éves kortól lehet őket tanítgatni a használatára. Előtte is már érdemes rájuk adni (kislányom másfél éves kora óta hordja), hiszen akkor is betöltheti a funkcióját, ha nem tudja a gyerek, hogy kell használni (jó időben rövid ujjúban vannak a gyerekek, a Callkötő pedig feltűnő).
Vannak élethelyzetek, mikor másokra kell támaszkodnunk, egyfajta kiszolgáltatott állapotba kerülünk. Ilyen volt négy éve az én autoimmun betegségem, a Guillain-Barré szindróma. Nyilván egy ilyen helyzetben a betegnek nem feltétlen jut eszébe kapásból egy-egy telefonszám.
Mennyire lehet segítség akár egy egészségügyi intézetben, ha a beteg csuklóján ott lenne a hozzátartozó elérhetősége?
Bizony, vannak olyan betegségek is, amik eszméletvesztéssel is járhatnak. Ilyenkor hatalmas segítség lehet a Callkötő, amin akár a betegség neve, akár a legközelebbi hozzátartozó telefonszáma van. Nem kell plusz időt a keresgéléssel vagy találgatással tölteniük, így több figyelem juthat a betegre.
Úgy gondolom az ötleted más területen is és másoknak is hasznos lehet. Vegyünk például egy láthatatlan betegséget. Mi a véleményed arról, ha valaki a betegségének nevét szeretné a karkötőn feltüntetni?
Több ilyen megkeresésem volt már és maximálisan egyetértek abban, hogy ennek van létjogosultsága. Ha egy ember (legyen akár cukorbeteg vagy epilepsziás) rosszul lesz az utcán, általában előkerül a csuklója a pulzusmérés miatt. Nagyon sokat számíthat ez a plusz információ akár a mentők értesítésénél is.
Hol érhetnek utol az emberek? Legközelebb személyesen hol tudnak veled találkozni ?
A közösségi oldalon IDE kattintva fordulhatnak hozzám bármilyen kérdéssel vagy rendelés leadással üzenetben. Folyamatosan érkeznek felkérések, így nem tudom melyik lesz legközelebb, de a közösségi oldalamon mindig kiírom az információkat.
Végezetül pedig fogadjátok szeretettel Zsófi kisfiát, aki 6 évesen elmagyarázza a Callkötő lényegét.
Update: Zsófi elkészítette a saját Callkötőm, melyet lefotózott, így ezt most nektek is megtudom mutatni.
♦ ♦ ♦ ♦ ♦